Zajímavosti

Jak vyrazit do Chorvatska a neutratit majlant?

Jak vyrazit do Chorvatska a neutratit majlant?

Máme pro vás pár tipů, jak si užít moře, slunce, pláže a při tom finančně nevykrvácet.

Chcete vyrazit s rodinou do Chorvatska k moři, ale váš rozpočet je omezený? 

#1 – TOP sezona v Chorvatsku je od 15.7. do 15.8.

Je-li to tedy možné, plánujte dovolenou mimo tento termín. V Chorvatsku bude teplo i na konci srpna, nebojte. Chápeme, že vzhledem k celozávodním dovoleným, to někdy možné není.

#2 – Jeďte v týdnu

Dnes už prakticky všichni ubytovatelé v Chorvatsku umožňují nástup k ubytování kterýkoliv den v týdnu. Doporučujeme proto jet na dovolenou mimo víkendové dopravní špičky. Ušetříte čas na cestě a zároveň palivo vašeho vozu při stání v dopravních zácpách.

#3 – Vybírejte ubytování více na jihu

Všichni, co chtějí ušetřit, tak si myslí, že když pojedou na Istrii nebo Kvarner, tak ušetří. Ano, ušetří pár set korun za palivo a dálniční poplatky, ale o to víc zaplatí na turisticky exponované Istrii za ubytování. Místní jsou si vědomi vyšší poptávky po jejich regionu z důvodu blízkosti ke středu Evropy a tak vyšší poptávku kompenzují vyššími cenami ubytování. Je lepší utratit pár set korun navíc a strávit nějakou hodinku navíc v autě, ale odměnou vám bude nižší cena ubytování.

#4 – Vyhněte se populárním oblastem

S předchozím bodem souvisí i následující rada. Ano, chápeme, že například na Makarskou se jezdilo už v dobách železné opony, ale víte, že délka pobřežní čáry pevninské části Chorvatska je 1880km a máte tak obrovský výběr jiných, zatím neobjevených míst k trávení zaslouženého odpočinku? Vyhýbejte se „profláknutým” destinacím. Objevte něco nového a ušetřete. V Chorvatsku je krásně všude. 

#5 – Najděte ubytování dále od pláže

Chápeme, že když už jedete k moři, tak k němu chcete být co nejblíž, ale první řada domů u pláže je samozřejmě nejdražší. Vždyť i 500 metrů od pláže to máte pořád k moři blíže, než z Prahy a ušetříte pár desítek Euro za ubytování. 

#6 – Přemýšlejte nad vybavením ubytování

Potřebujete apartmán s TV a satelitem, když celou dovolenou TV nezapnete? Vybírejte ubytování opravdu pouze s potřebným vybavením. 

#7 – Nakupujte ve větších obchodech

Nákupy potravin provádějte stejně jako doma, ve větších supermarketech na okrajích měst. Významně ušetříte. 

#8 – Vybírejte si restaurace

Stejně jako u nákupů potravin, nechoďte na jídlo do první restaurace, kterou uvidíte. Udělejte si průzkum, zajděte si i dál od pobřeží, kde bude levněji. 

#9 – Nápoje si přivezte z domova

Nápoje jsou na pobřeží Chorvatska a hlavně v turistické sezoně zbytečně drahé. Svůj oblíbená nápoj, nebo minerálku si přivezte z domova. Určitě ušetříte.

Zatím žádné komentáře
Vyhledávání